Home Ostatní Víte, jak poznáte pravé perly?
Ostatní

Víte, jak poznáte pravé perly?

Perlové šperky tvoří oblíbenou klasiku. Nejen ve světě šperků jsou vnímány jako symbol čistoty a jako součást šperků byly používány již v dobách Alexandra Velikého. V současnosti je šňůrka navlečených perel považována za dokonalý doplněk, který se hodí do outfitu slavnostního, ale i méně formálního. Víte, jak poznáte pravé perly od těch, které se vyrábějí průmyslově?

Charakteristika pravých perel

Pravé perly mají svůj charakteristický lesk, který je specifický pouze pro ně. Díky němu se odráží a lomí paprsky světla, které dopadají na perlové vrstvy, jež jsou průsvitné. Perly umělé vydávají lesk, který připomíná spíše sklo, neboť se jedná o lesk povrchový.

Prohlédnete-li si pečlivě povrch pravé perly, naleznete na něm drobné nedokonalosti. Povrch není úplně hladký ani rovný. Povrchová struktura perel je jemně zrnitá.

Malé nedokonalosti se objevují i v jejich velikosti a tvaru. Protože vznikají v omezeném prostoru, mohou se objevovat jen do určité velikost. Největší perly dosahují průměru jen asi kolem jednoho centimetru. Oproti perlám umělým bývají těžší, na dotyk jsou zpočátku chladné, postupně se zahřívají.

Kde si můžete perlové šperky zakoupit?

Na přírodniny se specializuje e-shop magieprirody.cz. Kromě perlových šperků si zde můžete objednat i šperky z dalších přírodniny, především minerálů. K dostání jsou náhrdelníky, náramky, přívěsky nebo náušnice z kuliček, valounků nebo zlomků.

Velmi oblíbený je růženín, který má jemně růžovou barvu a je vnímán jako kámen něžnosti a lásky. Ochranu nabízí ametyst, který je nádherně fialový. Minerálů zde však naleznete daleko víc. A nemusíte si pořizovat pouze šperky. K dostání jsou také různé bytové dekorace v podobě drúz, figurek, pyramidek nebo stromečků štěstí. Oblíbené jsou i minerální lampy pro čajovou svíčku.

Author

admin