Home Ostatní Chcete být u moře co nejdříve? Zavítejte do chorvatské Opatije
Ostatní

Chcete být u moře co nejdříve? Zavítejte do chorvatské Opatije

Pokud přemýšlíte nad tím, kde budete trávit letní odpočinek, pak dovolena chorvatsko je ideální volbou. Jestliže chcete být u moře co nejdříve, pak si svůj pobyt naplánujte v Opatiji. Toto lázeňské chorvatské letovisko se rozkládá ve východní části Istrie, blízko Rijeky, nedaleko Kvarnerského zálivu. Díky své poloze má mírné podnebí a vzhledem k dostatku srážek se zde vyskytuje i bujná vegetace.

Díky lázeňským službám, které patří mezi nejstarší a velmi dobře zavedené, zde naleznete velké množství luxusních hotelů. Sehnat tak ubytovani chorvatsko nebude žádný problém. Kromě klasické chorvatské kuchyně zde můžete také ochutnat velké množství různých delikates.

Možnosti koupání a dalších aktivit

Vzhledem k tomu, že většina návštěvníků míří do Chorvatska za koupáním a vodními radovánkami, můžete si tyto aktivity užívat také v Opatiji. Přímo ve městě se nacházejí čtyři pěkná a potřebně vybavená městská koupaliště. Jedno je umístěno na hlavní pláži, další pak u park a hotelů. Základ většinou tvoří navezený hrubý písek, oblázky a naleznete zde i betonové plošiny. Pláž Tomaševac se pyšní Modrou vlajkou. Menšími plážemi disponují i některé hotelové komplexy. Jedná se většinou o pláže betonového charakteru, které mají schody do moře, jehož dno je písčité a mírně se svařující do moře.

Pokud zrovna nepatříte mezi ty, kdo chtějí svoji dovolenou prolenošit na pláži, můžete si vyzkoušet třeba jachting. V okolí města je velké množství stezek ideálních pro cyklistiku nebo inline bruslení. Na své si přijdou i milovníci kultury. Letní divadlo, které se ve městě nachází, nabízí jak koncerty vážné hudby tak každoroční jazzový festival.

Možnosti ubytování

Jak již bylo řečeno výše, město svým návštěvníkům nabízí velké množství luxusních hotelů. Široký výběr naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz. Kromě toho lze také využít nabídku ubytovacích apartmánů nebo apartmánových domů.

Author

admin