Home Ostatní Trojrozměrná vizualizace budov jako moderní trend navrhování stavebních úprav
Ostatní

Trojrozměrná vizualizace budov jako moderní trend navrhování stavebních úprav

Současné technologie nám nabízí neuvěřitelné množství možností, jak inovovat, rozvíjet a zdokonalovat zaběhlé postupy a trendy. Digitalizace a rozšiřování stále schopnějších informačních technologií mezi širokou veřejnost, je přitom jedním z nejdůležitějších činitelů v této přirozené „lidské evoluci“.

Jedním z oborů, které jsou potřebou neustálého zdokonalování postiženy nejvíce, je právě stavebnictví. Od nemovitostí se čeká mnohem větší hospodárnost, efektivita i estetika. To ale přenáší požadavky už na začátek řetězce. Tedy na ty, kteří v prvopočátku musí nejdříve celou nemovitost dokázat navrhnout tak, aby splňovala představy a požadavky investorů, kteří její stavbu hradí.

Možnosti skenování existujících budov

Představte si, že potřebujete provést rozsáhlejší stavební úpravy na některé z budov, které jsou součástí již existujícího komplexu. To znamená, že budete potřebovat v první řadě prvotřídní sken nemovitosti s maximální přesností. O takovou operaci se může postarat laserové 3D skenování, které patří mezi nejmodernější možné technologie v oblasti skenování stojících budov. O laserové skenování se mohou starat různé technologie od pozemních zdrojů až po specializované drony. Vše závisí na rozměrech a tvaru stavby jako takové.

Dokonalá fotodokumentace

Vedle toho se ale také hodí disponovat opravdu kvalitní fotodokumentací. Pokud potom ruce zkušeného grafika dostanou dohromady profesionální dokumentaci a k tomu trojrozměrný model, tak vám ve virtuálním světě doslova ožije nemovitost před očima. Takzvaná stavební pasportizace objektu přitom nabízí nemalé množství možností, jak jej realizovat. Může jít o samostatné snímky, stejně tak se může jednat o širokoúhlé a panoramatické záběry. HRD kvalita a maximální detail je přitom naprostou samozřejmostí.

Vše dohromady dává hned smysl

Pokud všechny tyto zdroje spojíme do rukou správného software a obsluhy, tak dostaneme opravdu výborný obraz digitalizované budovy. Ten může být extrémně důležitý například v moment, kdy požadujeme spíše designové úpravy. Kvalitní digitalizace objektu budov je tak velice mocným nástrojem, kterým můžeme kdykoliv vyhledávat chyby a závady, a zároveň pracovat v online světě na jejich úpravách.

Author

admin