Home Ostatní Šperky s minerály nejsou určené jen ženám. Jaké kameny si vybírají převážně muži?
Ostatní

Šperky s minerály nejsou určené jen ženám. Jaké kameny si vybírají převážně muži?

Šperky s minerálními kameny jsou neodmyslitelně spjaté s ženskou krásou. Minerály ženy odjakživa nejen zdobily, ale také jim dodávaly sílu a pomáhaly bojovat s jejich zdravotními neduhy.

Minerály však mohou pomáhat a zdobit také muže. Některým minerálním kamenům jsou často přisuzovány vlastnosti dodávající sílu, energii a dobrou náladu. Které minerální kameny jsou více vhodné pro muže?

Kyanit

Barva kyanitu je heterogenní a závisí na nečistotách a světle. Hlavní barva je modrá, ale vyskytuje se také fialová, zelená, žlutá, šedá a černá.
Kyanit je prý prospěšný pro příliš emocionální muže. Kámen je naplněn klidem a harmonií a může odradit od dobrodružných situací a podpořit správné rozhodování. Kámen navíc podporuje ušlechtilost a poctivost. Kyanit také může přinést bohatství a věrnost milované osobě.
Kyanit může pomoci léčit nervový, urogenitální, svalový a endokrinní systém. Pozitivně působí také na mozek a může snížit krevní tlak.

Rubín

Rubín je průhledná odrůda korundu jakosti drahokamů, která je jasně červená, tmavě červená nebo fialově červená. Často si ho vybírají muži, protože je to tak mocný a užitečný kámen. Minerál je považován za symbol síly, krásy, oddanosti víře, důstojnosti a odvahy. Tento kámen je také schopen přinést klid, teplo a vzájemné porozumění. Pomáhá přitahovat ke svému majiteli štěstí, chrání před pokušením, zahání sklíčenost a melancholii a může poskytnout všestranné uzdravení těla i duše.
Rubínu se připisuje schopnost léčit chronickou angínu, onemocnění kloubů, trávicího systému, ledvin, páteře a jater.

Tygří oko

Tygří oko má žluté a hnědé odstíny; a hodí se téměř pro každého muže.
Tygří oko může pomoci každému muži, aby byl sebevědomý, přináší pocit síly a schopnost ovládat tok energie. Jako amulet je to univerzální ochránce, který je schopen zabránit a pomoci vyrovnat se s jakýmkoli druhem nárazu.
Kámen, stejně jako labradorit, má obecně regenerační vlastnosti, posiluje tělo jako celek. Pozitivně působí na centrální nervový systém a je také užitečný při léčení psychosomatických onemocnění.

Magieprirody.cz je web, kde objevíte mnoho dalších minerálů a produktů z nich vhodných pro muže i ženy.

Author

admin