Home Ostatní Produkuje vaše společnost odpady? Nechte si roční hlášení za ně vypracovat od profesionálů
Ostatní

Produkuje vaše společnost odpady? Nechte si roční hlášení za ně vypracovat od profesionálů

Každá společnost musí vést evidenci odpadů. Pokud jejich množství přesáhne státem stanovené hranice, je potřeba podat roční hlášení za odpady. V současné době došlo ke změně podmínek a tak roční hlášení za odpady 2021 přináší několik významných změn.

Na jaké změny je potřeba si dát pozor?

V platnost vyšel nový zákon o odpadech, který přinesl několik, možná pozitivních, změn. První z nich se týká data podání. Podle nového zákona je potřeba hlášení za předchozí rok podat do 28. února roku stávajícího. V minulosti to bylo do 15. února. Doba se tedy prodloužila.

Další výrazná změna se dotýká produkce odpadu. V případě, že společnost vyprodukuje za rok ve všech svých provozovnách sdružených pod jedno IČ více, než 600 kg nebezpečného odpadu nebo 100 tun odpadu ostatního, její povinností je vypracovat roční hlášení o produkci a nakládání s odpady. Pokud takové množství odpadu nevyprodukuje, postačí vést průběžnou evidenci, kterou doloží v případě kontroly.

Nevyznáte se v evidenci odpadů? Svěřte se do rukou profesionálů

Pokud si nevíte rady ohledně evidence odpadů nebo jak s nimi správně nakládat, obraťte se na společnosti, které se tímto problémem zabývají. Mezi takové patří také ECOSERVIS.

  • Co nabízí ECOSERVIS?

Kromě odpadového poradentsví, které se týká právě ročního hlášení, evidence a analýzy odpadů nebo třeba vedení provozního deníku, je to celá řada služeb týkajících se odpadů. Patří mezi ně likvidace odpadu zaměřená na autoservisy, čerpací stanice, stavební firmy, výrobní podniky nebo zdravotnická zařízení. Vykoupí od vás odpady – autobaterie, barevné a drahé kovy, oleje nebo plasty. Zajistí čištění nádrží, ČOV, kanalizace nebo lapolu. Vyklidí černou skládku, haly a skladovací objekty, domy a byty a zajistí i různé druhy demolicí.

Podrobnější informace a poptávkový formulář naleznete na stránkách ecoservis.eu.

Author

admin