Home Ostatní Nová práce obnáší i pracovní pohovor
Ostatní

Nová práce obnáší i pracovní pohovor

Změna práce s sebou přináší nejen hledání volných pracovních pozic, které naleznete na pracovních portálech. Patří mezi ně také cz.jobimi.com. Je potřeba provést aktualizaci životopisu a motivačního dopisu pro konkrétní pracovní nabídku. Ty pak zašlete na příslušná místa uvedená ve vámi vybraných nabídkách práce Plzeň. Pokud personalista usoudí, že máte pro danou pracovní pozici předpoklady a zkušenosti, pozve vás na pracovní pohovor. Jak se na něj připravit a na co nezapomenout?

Příprava na pracovní pohovor

Několikrát si pečlivě přečtěte inzerát s nabídkou volné pracovní pozice. Připravte si několik slov o sobě, svých dosavadních pracovních zkušenostech, znalostech a dovednostech. Popřemýšlejte nad tím, proč právě vás by měli do nové pracovní pozice přijmout. Zjistěte si co nejvíce informací o společnosti či firmě, do které jdete na pracovní pohovor. Chystáte-li se do jiného města, naplánujte si cestu. Pokud je to možné, zajeďte si do něj předem a zjistěte si, kde má firma sídlo, ať pak v den pohovoru nebloudíte a dorazíte ve stanoveném čase. Připravte si vhodné oblečení.

Pracovní pohovor online

Některé firmy volí možnost pracovního pohovoru online. Tuto variantu umožňují současné moderní technologie. Odpadá vám tak cesta na pohovor. Jinak platí vše, co bylo řečeno výše. Kromě toho však navíc musíte zkontrolovat svoji techniku, webkameru a mikrofon a zajistit připojení k internetu. Také je potřeba mít v počítači nebo notebooku nainstalovaný potřebný program nebo aplikaci, přes které se spojíte s personalistou. Důležité je i pozadí, před kterým budete sedět. Do webkamery by nemělo svítit světlo, jinak bude váš obraz nekvalitní. V předvečer pohovoru si vše potřebné vyzkoušejte. Jen tak bude pohovor do nové práce Most úspěšný a vy budete mít šanci nové pracovní místo získat.

Author

admin