Home Novinky, Ostatní, Příroda, Zajímavosti Jaký je rozdíl mezi Meteoroidem, Meteorem a Meteoritem?
NovinkyOstatníPřírodaZajímavosti

Jaký je rozdíl mezi Meteoroidem, Meteorem a Meteoritem?

Je chladná noc a vy se díváte na hvězdy zářivé a klidné na temné obloze. Potom po obloze proudí světlo a je pryč. „Páni, padající hvězda,“ myslíš si. „Meteor.“ Počkejte … nebo je to meteorit? Nebo meteoroid? “

Je to meteor . Meteor je paprsek světla , který vidíte na obloze, když malý kousek kometárního nebo asteroidního materiálu vstoupí do atmosféry vysokou rychlostí a shoří kvůli třením při kolizi kousku s atomy a molekulami v atmosféře. Než malý kousek komety nebo asteroidu vstoupí do zemské atmosféry, vznáší se meziplanetárním prostorem a nazývá se meteoroid .

Většina meteoroidů, které vstupují do atmosféry, úplně shoří jako meteory. V některých případech však meteoroid úplně nespálí a objekt se ve skutečnosti dostane na zemský povrch. Kus, který přežil svou ohnivou cestu, se nazývá meteorit. Malé těleso začíná svůj život jako meteoroid, který se vznáší prostorem mezi planetami, dokud nevytvoří jasný pruh světla v zemské atmosféře jako meteor a poté, pokud není spotřebován třením, nakonec přistane na zemi jako meteorit .

Author

admin