Home Ostatní Chorvatsko je studnicí úžasných míst. Jak vybírat místa k navštívení?
Ostatní

Chorvatsko je studnicí úžasných míst. Jak vybírat místa k navštívení?

Když se, stejně jako mnoho jiných Čechů, rozhodnete strávit dovolenou v Chorvatsku, budete stát před rozhodnutím, která místa navštívit a která oželet. Chorvatsko není jen místem azurového moře, oblázkových pláží a Plitvických jezer. Má mnoho jiných možností a krás, které rozhodně nestačíte vidět během jedné dovolené. Nejlevnější dovolená, bohatá na zážitky – to je Chorvatsko.

Istrie a Rijeka

Nejnavštěvovanější oblast Chorvatska, Istrie, je poloostrov ve tvaru srdce nacházející se na severním Jadranu.

Součástí Istrie jsou zvlněné kopce, okouzlující města na kopcích, barevná pobřežní města, skalnaté pobřeží, vinice a olivové háje. Istrie je především skvělým místem k návštěvě v Chorvatsku pro gurmány.

Mnoho návštěvníků poloostrov přirovnává k Toskánsku.

Dalmatské pobřeží

Dalmatské pobřeží se táhne od Zadaru na severu po poloostrov Pelješac na jihu.

Dalmácie jsou především drsné hory, oblázkové pláže, skryté zátoky a zálivy, dramatická krajina, tisíce ostrovů, památky světového dědictví UNESCO (5 ze 7 je v Dalmácii), národní parky (4 z 8 se nacházejí podél dalmatského pobřeží ) a starobylá města.

Chorvatské ostrovy

Chorvatská strana Jadranu je poseta tisíci ostrovy, ostrůvky a útesy. Jen malá část z nich je však obydlena.

Navíc, když pomyslíte na Chorvatsko ostrovy, představte si malé vesničky, rybářské lodě, nádherné odlehlé pláže, terasovité vinice, ovce a kozy pasoucí se na loukách, čerstvou zeleninu a šťavnaté ovoce.

Ale navíc je každý ostrov světem sám pro sebe. Jinými slovy, některé ostrovy nabízejí velmi uvolněnou atmosféru, některé jsou perfektní rodinnou destinací, některé přitahují mladé toužící po rušném nočním životě.

Který ostrov je nejlepší v Chorvatsku navštívit, závisí hodně na vašem stylu cestování a na tom, co chcete.

Ať už se rozhodnete navštívit jakoukoliv část Chorvatska, spokojenost se vždy odvíjí od ubytování. Neriskujte se zařizováním ubytování na vlastní pěst, ani nepřeplácejte drahé cestovní kanceláře. Prověřený zprostředkovatel ubytovanivchorvatsku.cz se zaměřuje především na apartmány, ale i penziony a hotely v jejich nabídce ubytování v Chorvatsku naleznete.

Author

admin