Home Ostatní 3 způsoby, jak chytat ryby dle českých rybářů
Ostatní

3 způsoby, jak chytat ryby dle českých rybářů

Rozhodli jste se začít chodit na ryby? Výborně! Rybaření je skvělá sportovní, ale také do jisté míry odpočinková činnost, která vyžaduje vaši připravenost. Pokud se rozhodnete začít chytat ryby v českých rybníčcích, měli byste se řídit tím, co vám radí mnozí čeští rybáři. Ti jsou totiž přesvědčení o tom, že existují konkrétní způsoby rybolovu, jež fungují více než jiné. Jaké to konkrétně jsou?

Lov na dírkách v ledu

Zejména s příchodem zimy jsou rybáři v takzvaném spánkovém módu. Ale někteří jsou přece jenom urputní a vytrvalí a chtějí jedno jediné – ulovit majestátního kapra i v době, kdy venku kralují velmi nízké teploty. A ono by se to reálně i podařilo, kdyby lovili jako mnozí extrémisté takzvaně na dírkách v ledu.

Mluvíme o velmi nevšedním zimním zážitku, kdy si pořídíte speciální pruty na dírky, nějakou libovou návnadu na kapry a na led si postavíte tradiční rybářskou židli.

Lov na položenou

I když je nyní nejaktuálnější sice zmiňovaný tip výše, přesto všechno stojí za zmínku také několik dalších metod, které čeští rybáři využijí také (třeba i v průběhu roku). Jednou z dalších metod či způsobů, jak chytat ryby dle českých rybářů je takzvaný lov na položenou. Technika je určená hlavně pro lov trofejních kousků, kdy se loví vlastně dál od břehu a chytají se takové ryby, kterou jsou jindy velmi ostražité.

Aby se technika rybaření povedla, rybáři musí být v každém případě nejvíce v klidu a v pohodě. Když se prut nahodí, odloží se do stojanu, vypne vlasec a dává se na něj zpravidla takzvaný zvukový signalizátor záběru.

Na přívlač

Pokud patříte mezi rybáře, které zrovna nebaví jen tak sedět a čekat, bude se vám líbit rybářská technika zvaná na přívlač. Při této technice rybaření se adrenalin doslova vpouští do žil čili je rybolov skutečně akční záležitostí, nikoliv pro mnohé kýženým relaxem.

Author

admin